2 kávové recepty, ktoré vás vykopnú ráno z postele

Pred niekoľkými rokmi bola rozpustná káva bežnou výbavou domácností, no dnes už ľudia skúšajú nové a nové chute. Už dávno vedia, že na správnu kávu je potrebné mať aj správne pripravenú, ideálne pomocou najlepšieho kávovaru. Inak tomu nebude ani v týchto prípadoch. Pokračujte v čítaní a inšpirujte sa kávovými trendmi! Tieto vás rozhodne dostanú ráno na nohy rýchlejšie.

Zdvojená dávka kofeínu (Coca Cola Blak)

Kola síce obsahuje kávovú príchuť či kofeín, tá sa však ale ani zďaleka nerovná šálke kávy. Aj keď táto sa nazýva Coca Cola Blak a boľa ňou inšpirovaná. Môžete si ju pripraviť aj doma. Na výber dokonca máte viac variantov. Nápoj pripravíte ako z filtrovanej kávy, tak aj z espressa. Ak vám chýba kvalitný mlynček, Datart ponúka široký výber. Online môžete uplatniť aj zľavové kódy na Datart.sk z http://www.zlavove-kody.sk/ a ušetriť tak aj desiatky eur pri každom nákupe.

Postup je jednoduchý. Do 3 dcl pohára nasypte ľad a do dvoch tretín naplňte kolou. Zvyšok pohára dolejte kávou. Môže byť buď filtrovaná alebo espresso. Experimentuje s rôznymi pomermi a nájdite variant, ktorý vám zachutí najviac.

Alko-káva pre dospelých

Drinky z kávy sú medzi ľuďmi obľúbené už nejakú tú dobu. V prípade, že ste kávové koktaily zatiaľ pili len v nealkoholickej verzii, vyskúšajte tento rok vzpruhu v podobe tequilového drinku s espressom.

Potrebovať budete:
– 0,04 l kávového likéru,
– 0,04 l tequily
– a 0,02 l espressa.

Aj tu nie je postup ničím zložitým. Všetky ingrediencie nalejte do šejkra, pridajte ľad, dobre pretrepte a podávajte. Ak šejker ešte nemáte, na stránkach môžete nájsť https://www.nakupnaporadna.sk/, ktorý je ten najlepší. Pripravte sa na poriadnu silu, ktorá vás postaví na nohy. Neveríte? Tak rozhodne vyskúšajte!

Leave a Reply