5 krokov ako vybrať sedaciu súpravy, ktorá vydrží roky

Máte pocit, že pri výbere sedačky existujú nekonečné možnosti? Je to tak. Ak si však ujasnite svoje potreby vopred, nákup si značne zjednodušíte. Ušetríte čas aj svoje peniaze. Prinášame vám 5 tipov na kúpu novej pohovky.

1. Najprv zvážte veľkosť

Ak máte väčšiu obývaciu izbu, musíte sa presne rozhodnúť, koľko priestoru môže vyplniť gauč. Budete kupovať aj konferenčný stolík? Ak áno, hodí sa k vám jednoduchá pohovka s jasnými líniami, ktorým sa budeme venovať v ďalšom bode.

Pokiaľ chcete, aby sa sedacia súprava stala ústredným bodom obývačky, odporúčame okrúhle a designové tvary pohovky. Tie síce zaberú viac miesta, ale sú naozaj neprehliadnuteľné.

Do malej obývačky sa zmestí menšia pohovka alebo dvojsed doplnený kreslom.

2. Vyberte si ten správny tvar sedačky

Sedacie súpravy na trhu nájdete v mnohých podobách. Dnes vám predstavíme sedačky s rovnými líniami. Najdôležitejšie kritérium sú priestorové možnosti vašej obývačky. Aký tvar sa k vám hodí?

Sedacie súpravy do U

Sedačky do U sú našim favoritom. Majú dva rohy, čím do vašej obývačku prinesú naozaj dostatok miesta na sedenie pre celú rodinu. Hodia sa najmä do priestranných miestností.

Široký výber týchto sedačiek, nájdete na vyhľadávači nábytku a doplnkov do interiéru tu.

Rohové sedacie súpravy

Sedačky do L v podstate vyzerajú tak, ako keby ste zlúčili dve pohovky a vytvorili pravý uhol. Najväčšou výhodou rohových gaučov je, že naplno využijete priestor, ktorý vám vaša obývačka ponúka. Dobre vyzerajú aj v strede miestnosti – záleží na vkuse.

rohove sedačky

Sedačky s kreslami či pohovkou

Súčasťou sedacej súpravy môžu byť aj kreslá, najčastejšie sa predávajú v týchto kombináciách:

  • 3 + 2 + 1 (sedačka, pohovka, kreslo)
  • 3 + 1 + 1 (sedačka a dve kreslá)
  • 3 + 2 (trojsed a dvojsed)
  • 3 + 1 (sedačka a kreslo)
  • 2 + 1 (pohovka a kreslo)

Rozmiestnenie je len na vás.

sedačka

3. Aké materiály sedačiek sú na trhu

Pri výbere materiálu pre sedaciu súpravy je kľúčová funkčnosť. Do úvahy musíte vziať viaceré faktory, napr.: či máte, alebo plánujete deti a domáce zvieratká.

  • kožené sedačky sú najkrajšie odete v tmavých tónov, pretože pôsobia luxusne a honosne, výhodou je, že sa pomerne ľahko čistia

  • čalúnené, textilné, pohovky sú veľmi obľúbené, nakoľko ich kúpite za prijateľnú cenu a budete sa v nich cítiť ako v bavlnke

4. Štýl gauča musí doplniť váš domov

Keďže je výber sedacích súprav naozaj široký, skúste sa rozhodnúť aj podľa štýlu, ktorý sa hodí k vám domov. Bude to elegantný a moderný gauč alebo skôr romantická provence pohovka?

5. Svetlá farba, potlač alebo minimalizmus?

Farba je otázkou len a len vášho vkusu. Neexistuje tu žiadne odporúčanie, pretože každý si domácnosť ladí do svojich obľúbených tónov. Tie môže farba sedacej súpravy doplniť, zvýrazniť. Odvážlivci sa môžu vydať cestou kontrastných farieb.

Leave a Reply