Ako fungujú vyhľadávače

Na to aby sme pochopili prečo je SEO dnes tak dôležité, musíme sa pozrieť na to ako fungujú vyhľadávače. Vyhľadávače (Google, Zoznam, Seznam…) sú stránky, ktoré, povedzme to na rovinu, prerozdeľujú aké stránky dnes ľudia navštevujú. Denne sa v najpopulárnejšiom vyhľadávači sveta Google vyhľadá až 4 miliardy zadaníZa sekundu je to približne 40 000 hľadaní. Je teda nadľudskou prácou zoradiť výsledky pre tieto hľadania tak, aby užívateľ dostal požadovanú odpoveď.

Tou je zoznam relevantných internetových stránok, kde sa daný tovar, služba alebo informácia nachádzajú. Práve z toho dôvodu si vyhľadávače zostavili vlastné reťazce vzorcov podľa ktorých triedia stránky na jednotlivé pozície a vy ako koncový užívateľ už iba vidíte výsledný zoznam relevantných stránok. To akú pozíciu stránka dosiahne pri vašom hľadaní závisí od obrovského počtu faktorov a tie najdôležitejšie z nich budeme rozoberať neskôr.

Vo svete sú stovky prehliadačov a zorientovať v nich nieje zrovna najľahší úkol, no stačí poznať aspoň pár tých najznámejších ako je Google, Bing, Zoznam, Seznam a Yahoo. To je taká základna rovnica najpoužívanejších vyhľadávačov sveta.

Zdroj: SEO Návod

Leave a Reply