Ako sa zbaviť vlhkosti v podnikoch, baroch a skladoch

Domáci pomocník pre zlepšenie vzduchu a dýchania. Aj takto môžeme charakterizovať odvlhčovače vzduchu. Tento pomocník do domácností je vhodný pre alergikov, astmatikov, ale aj pre ľudí, ktorí majú zhoršené dýchanie alebo trpia kožnými alergiami a ekzémami. Zároveň svoje využitie nachádzajú v miestnostiach, kde je zvýšená vlhkosť a hrozí riziko šírenia plesní ( novostavba, starší dom, zateplené panelové domy, kde sa zráža vlhkosť na oknách ) alebo na vysúšanie pivničných priestorov, odvlhčovaniu skleníkov, pri povodniach.

Vzduch s veľmi vysokou vlhkosťou (dlhodobo nad 60 %) nám škodí. Vlhkosť sa usadzuje na stenách, v tapetách, kobercoch, matracoch a čalúnenom nábytku, kde vytvára podmienky pre tvorbu plesní, a taktiež sa v takomto prostredí ľahko množia roztoče. Za čerstvým vzduchom väčšinou jazdíme do prírody ale pomocou odvlhčovačov si vieme čerstvý a zdravý vzduch zabezpečiť aj v pohodlí domova.

Kedy kúpiť odvlhčovač?

Ak vlhkosť vzduchu v miestnosti je dlhodobo nad 60%. optimálna hodnota vlhkosti v miestnosti je od 30 – 50 %. Pri odvlhčovaní miestností je vhodné mať miestnosť aj dostatočné vyhriatu a odporúčaná teplota je okolo 30 °C. Na zistenie vysokej vlhkosti nepotrebujete vlhkomer, ak sa nám zvnútra v oknách zráža často voda, mali by ste uvažovať o kúpe odvlhčovača. Taktiež ak na stene v blízkosti podlahy je vidieť fľaky, alebo sa nám v rohoch tvorí pleseň.

V dnešnej dobe nájdeme odvlhčovače vzduchu rôznych veľkostí a parametrov – od tých najmenších, ktoré sú vhodné do kúpeľní alebo menších miestností až po priemyselné, dokážu odvlhčiť obrovské priestory. Niekedy si myslíme, že ak vyvetráme miestnosť je to postačujúce, avšak človek nevie, či vlhkosť vzduchu po vyvetraní je optimálna.

Kvalitu vzduchu 

Znížením vlhkosti nám odvlhčovače pomáhajú zlepšiť kvalitu vzduchu, zároveň sa dajú použiť aj pri bežných činnostiach v domácnosti. Pri maľovaní miestností, Vám farba rýchlejšie zaschne, taktiež dokážu pomôcť pri sušení bielizne vo vnútri.

Pri výbere odvlhčovača je dôležitý parameter, ktorý nám uvádza, koľko vody dokáže prístroj odobrať zo vzduchu. Taktiež jeho inštalácia je veľmi jednoduchá, prístroj len zapojíte do elektrickej zásuvky, moderné prístroje disponujú displejom, ktorý vám ukáže aká vlhkosť vzduchu je v miestnosti. Sú nehlučné a niekedy ani neviete, že ich doma máte. (zdroj: http://www.odvlhcovace-vysusace.sk)

Ak si teda chcete zlepšiť vzduch a chcete sa cítiť ako na prechádzke v prírode, odvlhčovač je tá pravá investícia. Už po niekoľkých hodinách pocítite zlepšenie. Sú rýchle a efektívne a pomôžu vám vyhnúť sa zdravotným problémom a vašej domácnosti dajú ideálne hodnoty, ktoré sú zdraviu prospešné.

Obrázky:  https://pixabay.com,

Leave a Reply