televizor

Ako si vybrať dobrý a pritom lacný televízor?

Televízor je najpredávanejším produktom spomedzi čiernej techniky. Nechýba v takmer žiadnej domácnosti a práve kvôli tomu máme na výber množstvo značiek. Je naozaj náročné zorientovať sa v množstve kritérií a bežný človek tak môže mať problém pokiaľ si chce vybrať televíziu tak, aby zachoval pomer cena = kvalita.

Televízia dnes už neslúži, tak ako kedysi, len na sledovanie vysielania. Môžeme na nej hrať videohry, pozerať filmy z archívu, z USB či pripojiť reproduktory cez Bluetooth. Väčšina televízorov má pripojenie na Wifi a dokáže zrkadliť obrazovku smartfónu. Výber televízorov je skutočne široký a je mnoho kritérií, podľa ktorých si človek tú svoju vyberá.

Asi najzákladnejšími kritériami sú veľkosť uhlopriečky, rozlíšenie displeja, typ technológie displeja, konektivita a nadštandardné vybavenie TV. Pri výbere uhlopriečky treba rozmýšľať nad množstvom vecí. Mnoho ľudí si v snahe kúpiť čo najlepší televízor vyberie až priveľmi veľký. Treba sa zamyslieť najmä nad tým, aká je vzdialenosť pohovky od TV a či sa vôbec zmestí do obývačky.

(Vývoj televízorov v objatí času)

Obrazovka

Ďalším kritériom je rozlíšenie displeja. Tu tiež ľudia často idú len po čo najvyšších číslach, pričom sú im často zbytočné. Pokiaľ totiž na televízore pozeráte výhradne bežné vysielanie a len sem tam film z USB, je zbytočné tak vysoké rozlíšenie ako býva ponúkané. Keď si uvedomíte, že spomínané kvality ani nevyužijete, výrazne sa zníži cena, za ktorú si kvalitnú TV kúpite. Zlatou strednou cestou je výber FULL HD televízie. Nemá tak dobré rozlíšenie ako ULTRA HD, ale na súčasnú dobu je ULTRA HD zbytočné. Ešte bude veľmi dlho trvať, kým bude ULTRA HD využiteľné pre bežného človeka.

Značka rozhoduje

To, čo však predovšetkým dvíha cenu TV je značka. Tak, ako pri iných produktoch, známe značky si môžu dovoliť vypýtať si za produkt viac. Pre tých, ktorí chcú ušetriť, je tak lepšie vybrať si neznámejšiu značku s rovnako dobrými parametrami. Dobrá televízia sa dá kúpiť za 700 e, ale aj za 300 či 400, neplatí už, že lacné televízory sú zle. Záleží to už od toho, koľko času nad výberom TV strávite. Čím lepšie si kúpu rozmyslíte, tým budete spokojnejší s konečným výberom.

Leave a Reply