Ako zariadiť malú kúpeľňu

Malé kúpeľne sú u nás častým problémom. Dostať do nich všetko čo potrebujete a čo by mala kúpeľňa obsahovať je neraz nad naše schopnosti. Ak aj vy rozmýšľate ako pridať tejto miestnosti pár centimetrov skúste ísť na to inak. Poradíme vám ako zariadiť malú kúpeľňu a mať v nej všetko čo potrebujete.

Sprchový kút

Sprchový kút má hneď dve výhody. Oproti vani vám môže ušetriť množstvo miesta. Navyše sprchovaním ušetríte aj nemalé množstvo vody. Ak vyberiete sprchový kút zo zástenami z priehľadného skla bude táto miestnosť pôsobiť väčšia aj opticky. Polička v sprche na kozmetiku (sprchový gél, mydlo, šampón,…) vám ušetríte ešte viac miesta.

Aby sprcha pôsobila moderne siahnite po sprchových setoch, ktoré dodajú kúpeľni ten správny šmrnc.

Úložný priestor

Skrinky do kúpeľne jednoducho patria. Aby ste získali čo najviac miesta vyberte skrinky, ktoré sa dajú zavesiť na stenu. Ak už siahnete po stojacích skrinkách mali by byť vyššie a užšie. Zmestia sa tak aj do miest, kde by už žiaden iný nábytok nevošiel. Ďalší úložný priestor získate ak vyberiete nad umývadlo skrinku zo zrkadlom. Táto skrinka môže byť aj väčšia, zrkadlo na nej opticky zväčší miestnosť.

Dajte si ale pozor na výber vodovodnej batérie. Vysoké drezové batérie sú do kúpeľne nepraktické a voľte radšej tie nižšie. Vodovodnú batériu a aj sprchový set môžete navzájom zladiť. Kúpeľňa bude pôsobiť jednotnejšie.

Využite rohy

Rohy tejto miestnosti sú neraz nevyužité. Dôvod je jednoduchý – nič sa tam už nezmestí. Skúste tam ale umiestniť rohovú skrinku, alebo tam pokojne dajte umývadlo či toaletu. Môže vám to ušetriť dosť miesta.

Otváranie dverí

Ak sa dvere otvárajú do kúpeľne potrebujete tam mať miesto. Vymeňte dvere za posuvné, alebo siahnite po dverách, ktoré sa otvárajú opačne. Bude to trochu prácnejšie, ale získate ďalšie voľné miesto v kúpeľni.

Farba

Väčšina sanity a aj elektronických spotrebičov, ktoré v kúpeľni máte má bielu farbu. Nebojte sa skombinovať ju s jednou kontrastnou farbou. Príliš to ale nepreháňajte aby nakoniec nebola celá miestnosť tmavá.

Leave a Reply