Alchemilka: Rastlina, ktorá lieči

Alchemilka (lat. Alchemilla vulgaris) obsahuje flavonoidy, organické kyseliny, triesloviny, fytosteroly, kyselinu salicylovú, esenciálne oleje a vysoké množstvo vitamínu C. Táto rastlina má horkú chuť, pretože má veľké množstvo trieslovín, ale je tiež zodpovedná za silný protizápalový a antibakteriálny účinok. Mali by ste vedieť, že táto bylina je jedna z najdôležitejších a najzdravších rastlín proti rôznym typom ženských ochorení.

Môžeme tvrdiť, že sa jedná o jednu z najúčinnejších rastlín, ktorá odstraňuje tento typ ochorení. Dokonca aj známy švajčiarsky zberateľ Johan Kincora tvrdí, že 30% všetkých gynekologických problémov je možno odstrániť užívaním tohto čaju.

Ideálna rastlina pre tehotné ženy

Jeden z najvážnejších zdravotných problémov, ktorý trápi mnohé ženy, je ich schopnosť otehotnieť. Táto rastlina je jedna z najlepších prírodných ciest ako liečiť problémy s počatím. Funguje ako veľký regulátor hormónov, ale tiež stimuluje rast progesterónu, čo vedie ku pravidelnej perióde. Tá je veľmi dôležitá, keď sa snažíte mať dieťa. Táto úžasná rastlina je tiež veľmi užitočná a efektívna v procese chudnutia.
Pomáha ženám, ktoré majú slabú maternicu a tiež chráni tehotné ženy posilnením ich maternice. každá žena, ktorá nedávno porodila dieťa, by mala piť čaj z alchemilky 8 – 10 dní po pôrode. Tento čaj sa odporúča aj ženám, ktoré utrpeli zranenie – potom ako porodili, zotavujú sa po ťažkom pôrode atď.

Pomáha tiež pri PMS a menopauze

Ako sme už spomenuli vyššie, táto rastlina prináša mnoho výhod pre ženy z celého sveta. Mali by ste tiež vedieť, že táto rastlina je veľmi užitočná pri prevencii a liečbe iných zdravotných problémov ako sú: myómy, cysty a endometrióza, pretože zmierňujú menštruačné kŕče, regulujú menštruačný cyklus a zmierňuje symptómy menopauzy.
Tento pozoruhodný čaj je tiež veľmi užitočný pre ženy, ktoré majú bolestivú a ťažkú menštruáciu. Vďaka obsahu triesloviny a astringentu, ktoré môžu normalizovať proces krvácania. Alchemylka v kombinácii s Kapsičkou pastierskou tvoria silný liek pre takmer všetky choroby, ktoré môžu ovplyvniť ženy. Tiež je nápomocná pri liečbe slabnutia svalov. Tento čaj sa odporúča dať piť deťom, ktoré majú slabé svalstvo.

Alchemilkové kúpele, vaginálne výplachy a tampóny sú veľmi užitočné a účinné v liečbe proti bakteriálnym zápalom pošvy a v liečbe iných vaginálnych infekcií.

Využíva sa tiež pri:

– hnačkách
– kolíkoch
– pre pečeňových a ľadvinových ochoreniach
– priaznivo ovplyvňuje trávenie

Leave a Reply