Bansko Bystrické ubytovanie a relácie

Banska_Bystrica_046-TOM0469.jpgBANSKÁ BYSTRICA. Ceny bytov v krajskom meste Banská Bystrica závisia nielen od ich veľkosti, ale aj od lokality, v ktorej sa nachádzajú, stavu renovácie bytu či poschodia, klienti majú záujem väčšinou o klasické, staršie byty po rekonštrukcii, hlavne na starom Sídlisku, Fončorde a v Radvani. Väčšina kupujúcich dáva prednosť zatepleným bytovým domom s rekonštruovaným vchodom a upraveným interiérom po vstupe do bytového domu.

To znamená, že vestibul je vymaľovaný a sú nové pekné schránky. To urobí dojem na kupujúceho a rovnako úspora energie tiež nie je v dnešnej dobe zanedbateľná. Aktuálne ceny bytov v Banskej Bystrici nie sú také, ako uvedené na internetových realitných portáloch. Ceny uvedené na internete sú viac-menej len sen predávajúceho. V skutočnosti sa nehnuteľnosti predávajú za úplne iné ceny, nižšie aj o niekoľko tisíc eur.

Pokles cien o desať percent
Ceny jednoizbových bytov sa pohybujú od úrovne približne 29.000 až do 50.000 eur – najdrahšie sú novostavby v centre mesta. Dvojizbové v rozmedzí približne 42.000 85.000 eur, najlacnejšie sú v časti Sásová. Trojizbové byty stoja zhruba 50.000 – 115.000 eur, opäť sú však najdrahšie napríklad novostavby na Fončorde, Uhlisku či Bakossovej ul. Štvorizbové majú ceny na úrovni 62.000 – 140.000 eur. Od začiatku roka 2012 je možné povedať, že ceny bytov v okrese celkovo poklesli približne o 10 %.

Napriek nezamestnanosti, ktorá je v tomto regióne dosť vysoká, záujem o kúpu bytu je v Bystrici relatívne veľký. Jednoznačne tu zohráva úlohu niekoľko vysokých škôl, ktorých absolventi tu ostávajú a nevracajú sa do svojich rodísk. V blízkosti mesta sú tiež lyžiarske strediská a možnosť turistiky. Banská Bystrica je zaujímavá pre kupujúcich najmä preto, lebo sú tu prijateľné ceny, pracovné príležitosti pre ľudí, dobrá dostupnosť – diaľnica, príroda, historické centrum. Najväčší záujem je jednoznačne o dvojizbové byty (50-60 m2), najmenší záujem je o štvor- a viacizbové byty. Rodiny väčšinou hľadajú trojizbové byty (60-80 m2), jednotlivci alebo partneri bez detí dvojizbové v okolí centra.