Dajte svojim vlasom objem a dĺžku

Zdravé, dlhé a husté vlasy – každá žena také chce mať. Aj keď dávate prednosť krátkemu strihu isto občas zatúžite mať dlhšie vlasy. Možno patríte medzi ženy, ktoré príroda neobdarila hustými a dlhými vlasmi a každý deň rozmýšľate ako získať hustú hrivu dlhých vlasov. A možno sa chystáte na večierok, ples, významné podujatie a chcete na ňom vyzerať úžasne a zmena účesu k tomu jednoducho patrí.

Nech je už dôvod akýkoľvek mať dlhé a bohaté vlasy je túžbou každej ženy. Existujú dva spôsoby ako si tento sen naplniť.

  1. Spôsob – čas

Zdravé vlasy rastú priemerne 1,5 až 2 cm za mesiac. Do roka môžu vaše vlasy byť o cca 20 cm dlhšie. Celkom slušný prírastok, ak si odmyslíte dobu počas ktorej budete musieť svoj účes prispôsobovať aktuálnej dĺžke vlasov. Ak vás nič neodradí od chuti vrátiť sa k pôvodnému účesu máte vyhraté. Ďalší rok to už bude jednoduchšie.

Aby ste počas rastu zaistili vlasom hustotu a lesk budete musieť investovať do rôznych kozmetických prípravkov. Vyhýbajte sa produktom s obsahom syntetických látok. Tie vaše vlasy len zaťažia, zničia a poškodia.

Ekologické kozmetické produkty

Prečítajte si zloženie prípravkov na vlasy. Pokiaľ to je možné vyhnite sa zložkám ako

  • Silikón – šampóny a kondicionéri s touto látkou vám síce zaručia lesklé vlasy bez rozštiepených končekov, ale je to len zdanie. V skutočnosti táto látka obalí váš vlas a aj vlasovú pokožku. Takto vytvorí bariéru cez ktorú sa nedostanú žiadne živiny, minerály a vitamíny. Vaše vlasy budú v skutočnosti len chradnúť.
  • Formaldehyd – táto zložka je v Európskej únii zakázaná. Ak ale kupujete vlasové prípravky v zahraničí môže sa v nich objaviť. Najčastejšie sa nachádza v prípravkoch určených na vyrovnávanie vlasov. Formaldehyd je karcinogénna látka, ktorá dráždi pokožku a môže zhoršiť astmatické záchvaty.

Škodlivých zložiek v prípravkoch na vlasy je viac, vymenovať všetky sa ani nedá. Najlepšie urobíte ak siahnete po produktoch s eko značkou. Prírodné zloženie týchto kozmetických produktov nijako neublíži vašim vlasom ani vlasovým korienkom. Sú zložené z čisto prírodných zložiek bez umelých prísad.

Zábaly, výživné masky

Na internete nájdete množstvo domácich zábalov na vlasy, ktoré podporia rast vašich vlasov. Môžete skúsiť aj tento

  • Do fľaše mandľového oleja pridajte 10 kvapiek rozmarínového esenciálneho oleja (podporuje rast vlasov), 6 – 8 kvapiek levanduľového a 6 – 8 kvapiek oleja z cédrového dreva (levanduľa aj céder zabraňujú vypadávaniu vlasov).
  • Fľašu uzavrite a pretrepte, aby sa oleje navzájom prepojili.
  • Získanú zmes votrite do vlasovej pokožky ku vlasovým korienkom, rozotrite ju aj po celej dĺžke vlasov. Nechajte 10 minút pôsobiť a následne si zmyte vlasy šampónom.
  1. Spôsob – predlžovanie vlasov

Nemusíte čakať mesiace, prípadne roky kým vlasy dorastú do potrebnej dĺžky. Môžete si ich dopriať behom pár hodín. Predlžovanie vlasov je v dnešnej dobe najlepší a najrýchlejší spôsob ako zmeniť účes a celkovú vizáž. Isto aj vo vašom meste je kaderníctvo kde vám vlasy predĺžia. Profesionálne predlžovanie vlasov trvá približne 2 až 3 hodiny v závislosti od spôsobu predlžovania. Cena tohto úkonu závisí od počtu prameňov, dĺžky vlasov, ich typu a spôsobu napojenia. Pohybuje sa od 250 do 600 euro a aj viac (cena jedného prameňa je priemerne 3 eurá a budete potrebovať od 100 do 200 prameňov).

Ak sa vám zdá táto suma vysoká nemusíte sa svojho sna vzdávať. Predĺženie vlasov jednoducho, rýchlo, lacnejšie a v pohodlí domova je možné. Ak viete kde nakúpiť kvalitné pramene vlasov nič viac nepotrebujete. Odborníci vám radi poradia s výberom správneho odtieňa a vhodnej dĺžky. Viac informácií o predlžovaní vlasov nájdete tu.

Neváhajte. Čas na zmenu je práve teraz. Začnite zmenou účesu ešte dnes a zajtra si vychutnajte obdivné pohľady známych a okoloidúcich ľudí.

Leave a Reply