Kam dať mobil pri jazde na bicykli, aby sa nezničil?

Sme generácia dotyková. Pravda je, že namiesto toho aby sme sa dotýkali lákavých tvarov našich partnerov, siahame radšej po dotykovej obrazovke našich inteligentných telefónov. Telefón potrebujeme so sebou všade. Na bicykel to má ale aj svoje reálne opodstatnenie. Ten, ktorého telo zdobí nejeden cestný lišaj, a roztrasenou rukou volal pomoc, vie, o čom hovorím.

V ruke sa rozbije

Existujú 3 najlepšie varianty, kam dať mobil na bicykel. A ani jedna z nich nie je ruka. Jasne, to je totiž prvá varianta, ktorá niekoho môže napadnúť. S touto variantou ale nie je Váš mobil v bezpečí. Ale čo je hlavné, nie ste v bezpečí Vy. Ruky patria na riadidlá a mobil do držiaka. Rovnako tak neodporúčame variantu vrecka nohavíc (verte, že mobil vypadne. A ak nie dnes, tak zajtra), ani vrecko na drese (až na neho spadnete, celkom dosť si obrazíte obličky).

V držiaku drží

Lepšou variantou sú už spomínané držiaky na mobil na bicykel. A tie 3 varianty, o ktorých bola reč, sa od seba líšia odolnosťou (proti nárazu a vlhku), spôsobom pripevnenia (riadidlá, horná rámová trubka) a tiež veľkosťou (niektoré držia len telefón, niektoré majú ešte priestor pre ďalšie veci).

Silikónové držiaky na bicykel na mobil

Silikónové držiaky na mobil na bicykel sú fajn svojím minimalistickým spracovaním. Držiak jednoducho upevníte na riadidlá a mobil do držiaku navlečiete do gumových postrojov. Super je, že na mobil je tak pekne vidieť (nič ho nekryje), dobre sa ovláda rukou (opäť – nič ho nekryje) a je v takom “pohotovostnom režime” stále pri ruke. Čo môže byť nevýhoda, je, že v ňom nie je mobil chránený pred vlhkom ani prachom (nejazdite v daždi ani prachu, priatelia).

Vodeodolné púzdra na bicykel

Na najväčšom webe s príslušenstvom pre mobily (trefne pomenovanom www.promobily.sk) sme objavili malý poklad. Malý pretože je malý a poklad, preto lebo je vodeodolný. A to na bicykli často potrebujeme. Telefón je v ňom chránený pred vlhkom i prachom (hurá) a údajne sa dá aj cez priehľadné okno stále ovládať. To znie skvele.

Puzdrá na bicykel s úložným priestorom

Na rovnakom webe sme našli tiež puzdra s úložným priestorom. Niektoré z nich boli navyše opäť vodeodolné a hlavne poskytujú priestor na nejaké drobnosti. To nám pripadá fajn, pretože potom so sebou nemusíme brať už vôbec nič (okrem fľaše na vodu). Takéto puzdro totiž úplne v kľude pojme nejakú menšiu desiatu, kľúče aj stovku na pivo.

Leave a Reply