Moja cesta po Dubaji

Dubaj je radený medzi najkrajšie, najdrahšie, no i najzaujímavejšie mestá sveta. Určite stojí za to vidieť ho. My sme sa tam vybrali na 3 dni, zvolili sme si lacnejšie ubytovanie, ale o to viac sme si užili atrakcie, ktoré toto mesto ponúka.

Dubaj je nazývaný mestom neobmedzených možností. Nenazýva sa tak nadarmo, skutočne je ako z iného sveta. Obrovské budovy budia dojem skutočnej metropoly, ulice sú plné luxusných áut, odvšadiaľ priam srší luxus. Počas 3 dní, ktoré sme strávili v Dubaji, sme chceli stihnúť čo najviac. Prvá atrakcia, ktorú sme chceli vidieť je najvyšší mrakodrap sveta. Nazýva sa Burj Khalifa, je vysoký 828 metrov a má 164 poschodí. Vo výške 442 metrov sa nachádza najvyššie položená rozhľadňa na svete.

Krása spojená s modernou technológiou

Je to celosvetová atrakcia, kým sme sa dostali na rad, tak sme sa dosť načakali. Stálo to však za to. Z terasy je 360 stupňový výhľad. Z jedného miesta sme videli mesto, púšť aj oceán. Neuveriteľný pohľad. Keď sme odchádzali, začuli sme krásnu hudbu. Šli sme za ňou a ona nás doviedla k fontáne. Je najväčšou fontánou na svete. Láka k sebe množstvo turistov, pretože každú pod hodinu sa za sprievodu hry farieb rozozvučí na celé široké okolie. Táto fontána sa vraj dokáže otáčať až o 120 stupňov, dokáže tak reagovať na výkyvy počasia.

Ďalšou atrakciou, ktorú sme navštívili bolo obchodné stredisko Mall of the Emirates. V ňom sa ukrýva stredisko zimných športov. Toto umelo vybudované stredisko má zjazdovku dlhú 400 metrov, má prevýšenie 60 metrov. Celoročne si tu tisícky ľudí užívajú sneh, snowboarding, lyžovanie a mnohé iné zimné športy. Pri návšteve Dubaja nejde vynechať návštevu umelo vybudovaného polostrova. Má tvar palmy a jeho fotky sú známe po celom svete. Kotvia tu tie najluxusnejšie jachty sveta. Vybrali sme sa tu podvečer a keď sme odchádzali, noc bola v plnom prúde. Zrejme práve tu sa sústredí nočný život. Ostrov je plný barov, nočných podnikov a odvšadiaľ hrá hudba. Okrem barov tu však je i súkromná pláž, kúpele a nádherné záhrady. Stojí tu tiež hotel Atlantis, ktorý pripomína rozprávkové budovy. Je pár vecí ktoré človek neľutuje, medzi ne patrí určite dovolenka v Dubaji.

Posledný deň sme strávili v obrovskom lunaparku Dubailand. Na vyskúšanie všetkého by človek potreboval aspoň tri dni, tak sme si vyskúšali aspoň niektoré atrakcie. Zahrali sme si golf, prešli sme si vesmírnu akadémiu, boli sme v ZOO, videli sme jazerá a samozrejme previezli sme sa na mnohých kolotočoch. Dubailand bol peknou bodkou za výletom. Stálo to za to. Dubaj je ohromujúce mesto, ktoré ľudí láka svojou veľkoleposťou. Je však mnoho miest ktoré by ste mali skúsiť, či už je to dovolenka Grécko alebo dovolenka Egypt. Určite však Dubaj stojí za návštevu, zanechali sme tu veľa úsmevov z milých ľudí a krásneho prostredia. Je to výborná destinácia.

Leave a Reply