Najčastejšie chovaní domáci maznáčikovia u nás

Mať doma domácich miláčikov, to je úplne bežná vec. Ľudia chcú mať vo svojom živote nejakého živého tvora, chcú sa o niekoho starať, preto si kupujeme domácich miláčikov, ktorí im sú mnohokrát spoločností v ich inak niekedy nudnom živote. Najčastejšie si zaobstarávajú domácich miláčikov zamilované páry, pre ktoré je to len jeden z ďalších krokov, ku ktorým sa spoločne odhodlali. Rovnako často obstarávajú domácich miláčikov rodičia deťom, pretože chcú je naučiť tolerancii a ohľaduplnosti. Ponúka sa ale otázka, akí domáci maznáčikovia sa správajú u nás najčastejšie?

Mačky a psy jasne vedú

Jednoznačne vedú mačky a psíky. To sú domáci maznáčikovia, ktorí sú v súčasnej dobe naozaj veľmi často chované. Psy sú verní priatelia, mačky sú zase nadmieru prítulné. Samozrejme obaja miláčikovia majú svoje pre i protik, ale napospol sa jedná o miláčikov, ktorý by chcel mať doma kdekto. K deťom sa však hodí trochu iní maznáčikovia, v ich ranom veku by nemuseli pochopiť, ako sa k týmto zvieratkám majú správať a ako naopak nechovať.

Chov vtákov opäť na vzostupe

Chov vtáctva sa radí k vôbec najstarším koníčkom, ktoré ľudia mali. Predtým sa správali hlavne holuby, ktorým sa zhotovovali dostatočne veľké holubníky, dnes sa však správajú trochu iné druhy, a síce napríklad papagáje alebo kanáriky či andulky.

Vtákom je potrebné kúpiť vhodnú vtáčiu klietku alebo vonkajšie voliéru, ideálne investujte do stavebnice Aluhobby, ktorá je vyrobená z hliníkových profilov a ktorú zložíte vďaka prehľadnému návodu vnútri škatule.

Terárijná zvířatka sú pre deti ideálne

Či už to je korytnačka alebo pavúk, také terárijné zviera nepotrebuje veľa k svojmu spokojnému životu. Preto sú tieto zvieratá ideálne pre deti, ktorí túžia po svojom prvom maznáčikovi. Aj terárium je možné zostaviť si zo stavebnice Aluhobby. Skúste to, uvidíte, že sa z toho stane ďalšou váš koníček.

Leave a Reply