Parcelshop ako nový moderný trend v doručovaní zásielok

Je to lén pár rokov čo sa na našom malom Slovensku presadil jav e-shopov, teda obchodov ktoré ponúkajú rôzne tovary a služby prostredníctvom predaja cez internet. Zákazník si pohodlne z domu objedná a následne čaká kedy mu kuriér donesie tovar až domov alebo na poštu. Ako by sa dal ale tento proces ešte urýchliť a zjednodušiť? Práve na to sú tu dnes Parcelshopy.

Dnešné eshopy expedujú tovary zvyčajne troma cestami. Jedná sa o doručenie kuriérom, doručenie na poštu, prípadne menej obľúbené prevzatie na pobočke eshopu. Práve posledne menovaný má aj najviac nevýhod, keďže veľa e-shopov nemá kamenný sklad alebo ich majú iba na pár miestach. V tom prípade si ľudia z menších obcí musia zvoliť prvú alebo druhú možnosť.

Čakanie na objednaný tovar môže v niektorých prípadoch trvať aj 5 dní. Ešte väčšie komplikácie nastanú ak si klient objedná doručenie tovaru na poštu. V tom prípade ho pravdepodobne čaká zdĺhavé čakanie na svoj tovar v zástupe ľudí pred slávnym žltým okienkom.

Čo však keby tu bola možnosť vyzdvihnúť tovar v miestnom obecnom obchode, na neďalekej čerpacej stanici alebo v malom miestnom obchode? Je to utopia, že by sa tovar objednaný z Košíc dal vyzdvihnúť v kvetinárstve v malej obci na kúte západného Slovenska? Nie nie je, dnes už táto možnosť existuje a nazýva sa Parcelshop.

Túto možnosť dnes ponúka medzinárodná firma DHL, ktorá operuje po celom svete. Jedná sa o logistický gigant ktorý dopravuje zásielky formou lodí, lietadiel ale aj prostredníctvom nákladných aut. V súčasnosti má DHL na území Slovenska cez 300 parcelshopov a ich počet neustále narastá.

Je teda omnoho pohodlnejšie zbehnúť do miestneho obchodu, ktorý taktiež funguje ako Parcelshop a vyzdvihnúť si tovar práve tu a to celkom zadarmo. Samozrejmosťou je taktiež sledovanie zásielok dhl na oficiálnej stránke spoločnosti, kde si jednoducho pozriete v akom stave je práve vaša zásielka.

paketshop

Treba taktiež spomenúť, že tovar do parcelshopu môžete zaslať aj vy ako obyčajná fyzická osoba. Vďaka číslu balíka môže adresát zásielku počas celej doby prepravy sledovať, ale aj presmerovať na iné miesto doručenia. Stačí upozorniť vášho priateľa alebo klienta, že existuje možnosť dhl sledovanie zásielok a celý proces doručenia si môže sám odsledovať alebo upraviť.

Je niekoľko vecí, ktoré zjednodušujú ľudom život, firmám čas a peniaze. Parcelshopy medzi ne môžeme pokojne zaradiť, keďže jednoducho spravia z vašich miestnych potravín miesto kde si môžete pokojne vyzdvihnúť tovar bez čakania.

Leave a Reply