Päť dôvodov prečo baliť slúchadlá na spanie do dovolenkového kufra

Slúchadlá na spanie (sleepphones v mäkkej čelenke), sú malé, odolné, flexibilné a v dovolenkovom kufri nezaberajú skoro žiadne miesto. Prihodiť ich medzi ponožky teda nie je žiadny problém. Navyše, existuje päť veľmi dobrých dôvodov, prečo sa vám na dovolenke zídu.

sleep-sluchadla3

  1. Známa hudba na neznámom mieste. Ak ste nervózni z nového prostredia, známe veci ako vaše pyžamo alebo malý vankúš z domova vám pomôžu adaptovať sa. K tomu patrí obľúbený playlist a hudba, najlepšie nejaká relaxačná. Alebo si dokonca môžete pustiť nejaký jazykový rýchlokurz s dovolenkovými frázami miestnej krajiny.

  2. Nepríjemné a náhodné zvuky. Je plno zvukov, ktoré vás môžu na dovolenke vyrušovať. Plieskanie markízy vo vetre, škriabanie v klimatizácii. Nachladený a smrkajúci partner, štekajúci pes. Niekto kto nemôže zaspať a pochoduje po izbe. Slúchadlá na spanie príjemne odhlučia ruchy.

  3. Pohotovostný darček. Slúchadlá nie sú drahé, sú skladné a aj po používaní vyzerajú ako nové. Ak zrovna nemáte nič po ruke, môžete ich darovať prakticky komukoľvek, kto aspoň trochu počúva hudbu.

  4. Dobrý spánok po príchode. Po dlhej ceste môžete byť vyčerpaní, napríklad ak neviete zaspať v lietadle alebo ste počas letu prešli niekoľko časových pásiem. Po príchode do destinácie sa preto treba dobre vyspať a „nabrať síl“ na ďaľšie oddychovanie.

  5. Beh & šport. Nie náhodou sa slúchadlá na spánok a na beh predávajú v jednej kategórii (napríklad na cool-mania.eu). Ide totiž o tie isté alebo veľmi podobné slúchadlá v čelenke. Pri behu oceníte jednu z najúžasnejších vychytávok, ktorá za čias discmanov nebola – totiž, že vám pri behu (alebo naťahovaní sa vo fitku) nevypadáva kábel z ucha. A čelenka prirodzene absorbuje pot.

Ako inak, tieto slúchadlá bývajú už vybavené modernými technológiami – mikrofónom (nemusíte hovoriť do mobilu), bluetooth rozhraním. Výrobca tvrdí, že sa čelenka dá normálne oprať v práčke a sú na výber až tri veľkosti. Tento ako aj iné zaujímavé „gadgety“ nájdete na stránke Cool-mania.eu

Leave a Reply