Poker – pre niekoho kartová hra, pre druhého slušný zdroj príjmu

Poker je veľmi obľúbená kartová hra, ktorá je najobľúbenejšou hrou na svete. Je určená pre dvoch až desiatich hráčov a hrá sa s francúzskymi kartami (bez žolíkov), ktoré sú v štyroch farbách.

Hrať ho môžete nielen ako kartovú stolovú hru v tvárou v tvár, ale k dispozícií je i možnosť online hry – prostredníctvom počítača, notebooku, tabletu či dokonca i telefónu.

Poker je založený na princípe kombinácií kariet, ktorú sú zatriedené hierarchicky, aby sa následne vedel určiť víťaz hry. Cieľom celej hry je teda vytvoriť hraciu kombináciu, ktorá rozhodne o strate alebo zisku. Okrem toho však je dôležitá i taktika, ktorú hráč používa. Exituje viacero variant verzií pokru.

Poker ako hobby

Mnoho ľudí hrá poker čisto relaxačne, čiže ho berú len ako koníček. Vďaka tomuto koníčku si vycibríte nielen svoje logické myslenie, ale aj matematické schopnosti. Okrem toho si preveríte i to, či zvládate prečítať reč tela druhých a navyše sa k tomu aj zabavíte – tak presne o tom je poker.

Na jednej strane veľmi jednoduchá hra, na druhej strane veľmi náročná. Tak či onak, určite sa z nej veľa naučíte.

Amatérski hráči, ktorí hrajú poker len relaxačne, ako svoje hobby sa postupom času zdokonalia a prejdú od amatérskeho hrania k profesionálnemu pokru s možnosťou zárobku.

Poker ako slušný zdroj príjmu

Poker môžete hrať aj na profesionálnej úrovni, čiže môžete si ním zarobiť aj veľmi dobré peniaze. Skutočne dobrí hráči si prostredníctvom pokru dokážu zarobiť celkom slušný príjem.

Poker sa môže hrať v tvárou v tvár alebo aj prostredníctvom internetu. Druhú možnosť, teda online poker obľubuje väčšinou hráčov, ktorí sa venujú pokru profesionálne. Hrajú ho napríklad cez globálnu pokrovú online herňu PartyPoker.

Niektorým stačí hrať desať hodín týždenne, iní sedia za pokrom od rána do večera a v takom prípade je táto práca naozaj i veľmi náročná.

V každom prípade, poker sa dá hrať len ako kartová hra – ako hobby, ale aj na profesionálnej úrovni s možnosťou zárobku.

Leave a Reply