Priprav sa na leto, priprav sa do plaviek

Myslíš, že myslieť v januári na júlovú dovolenku je príliš skoro? Neskôr ťa môže všeličo prekvapiť. Máme pre teba pár tipov ako sa chystať do bikín.

  • Udrž si pohyb a rutinu. Cvičením aj aktivitou. Ideálne je celoročné cvičenie, ale v zime sa napríklad v meste po pľačkaniciach dosť zle behá. Termín jarná únava nevznikol len tak – ľudia sú od prírody leniví a prekvapujúco veľa energie stojí prekonať samotnú lenivosť.

  • Letná diéta. Čím teplejšie, tým viac vody treba piť (nie ochutené sladké vody). A strava sa mení – v zime sú huntejšie jedlá v poriadku, v lete sa stravuješ ľahšie a všade je aj oveľa viac zeleniny a ovocia.

  • Získaj zlatú pokožku dopredu. Nie je dobré sa vrhnúť do ostrého slnka s bielym telom. Soláriá a sprejové opálenie ti pomôžu prekonať šok z červenej spálenej kože. Mysli na svoje beach body ako na prostriedok, ktorý ti pomáha dosahovať celkové ciele, aj keď v skutočnosti na pláži stráviš len krátke obdobie.

  • Starostlivosť o pleť. Nič nie je krajšie ako krásna pokožka. V zime sa pokožka namáha inak ako v lete. Možno používaš ťažšie oleje a krémy. Je dobré preskúmať, čo sa hodí do teplého počasia.

  • Zbav sa chĺpkov. V zime ich skryješ. V lete nie. A v plavkách už vôbec nie. Dovolenka ťa prinúti postarať sa aj o svoje intímne partie, ale celkovo – ak sa ti nechce holiť sa každý pár dní, skús odstrániť chĺpky laserovou epiláciou. Budeš mať potom pokoj a hladké telo.

  • Nový šatník. Jar a leto privítaj obmenou šatníka. Nové farby a nové (vkusné) kombinácie. Leto ťa netlačí do povinností ako zima, no nezabudni zo šatníka aj vyraďovať veci, trebárs darovaním, ale určite nezhromažďuj niečo, čo už na seba nikdy nedáš.

  • Nový makeup. Nenos ten istý makeup ako v zime. Pokožka sa inak správa, inak potí, inak príjíma vlhkosť a teplo, bunky odumierajú iným tempom a póry pracujú inak. Môžeme iba odporučiť ľahší a čistejší štýl.

  • Zdravé vlasy. Slnko, chlór, morská soľ a častejší pobyt pod holým nebom predstavujú novú záťaž pre vlasy. Čiže leto, to nie je len nový účes, ale aj nová starostlivosť.

  • Vymeň dezodorant. Vyhádž nepotrebné haraburdie z kabelky. Kúp si púzdro na slnečné okuliare, pretože bez nich sa nevyplatí chodiť von. Aktualizuj svoju lekárničku, zdravotnú skrinku a zásoby so zdravotnými doplnkami!

Leave a Reply